🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Jak wybrać koszulę dla mężczyzny?

Koszula, symbol męskiej elegancji, nie nadaje się tylko na specjalne okazje - jest również idealna do casualowych stylizacji. Niezbędny element męskiej garderoby, do wyboru jest wiele modeli! Krój koszuli, kształt kołnierzyka, długość rękawów, nie zapominając o kolorach i detalach z tyłu – łatwo się pogubić... Oto nasze 4 kluczowe wskazówki, które pomogą Ci trafnie dobrać koszulę, a przede wszystkim znaleźć tę, którą pokochasz nosić!
Kockás férfi ing
Kockás férfi ing

1/ Odpowiedni krój do sylwetki



Krój dopasowany

Odpowiedni dla mężczyzn z klatką piersiową w kształcie litery V, tj. szerokimi ramionami i szczupłą talią. Krój dopasowany jest również odpowiedni dla osób o sylwetce w kształcie litery I, z wąskimi ramionami i bez brzuszka. Koszula, która ma krój dopasowany przylega bliżej boków, jednocześnie nie spłaszczając ich, dzięki czemu podkreśla szerokość ramion. Koszula slim fit natomiast również podkreśla ramiona i tułów, ale jest bliżej ciała, ograniczając przestrzeń wykroju rękawów.
Testhezálló ing
Testhezálló ing

Krój prosty

Znany również jako regular, prosty krój jest najbardziej klasycznym krojem koszul męskich. Nie podkreśla linii klatki piersiowej. Ten obszerny i wygodny krój najczęściej spotykany jest w koszulach casualowych. Łatwy do noszenia, pasuje do większości sylwetek, choć najlepiej nadaje się dla osób z niewielką nadwagą i szerokimi ramionami. Często ma 2 plisy z tyłu i pozwala na dużą swobodę ruchów. Niezależnie, czy spotykamy krój prosty czy krój dopasowany, szwy koszuli powinny znajdować się na poziomie kości ramieniowej. Nie powinno być napięcia na trzecim guziku od góry i nie powinieneś czuć napięcia podczas podnoszenia ramion.

 


2/ Kołnierzyk klasyczny, z guziczkami czy stójkowy?


Image

Wybór kołnierzyka jest ważny, ponieważ równoważy sylwetkę. Na przykład kołnierzyk klasyczny, który pasuje do większości z nas, pomaga optycznie wydłużyć raczej okrągłe twarze z krótką szyją. Dłuższy, kołnierzyk z guzikami lub kołnierzyk polo z guzikami przytrzymującymi jego końce, optycznie wydłuża wszystkie twarze, więc najlepiej go unikać, jeśli już masz długą twarz! Bez krawata i noszony pod marynarką jest zarówno elegancki, jak i swobodny. Koszula z kołnierzykiem oficerskim lub stójką dodająca sylwetce zdecydowanie nowoczesnego i współczesnego stylu, jest popularna wśród młodego pokolenia. Kołnierzyk w odpowiednim rozmiarze pozwala na wsunięcie dwóch lub trzech palców z boku między szyję a kołnierzyk.

3/ Rękawy długie czy krótkie?

Lubiący koszule z długim rękawem, zwykle są im wierni! Pasują do wszystkiego, w tym do eleganckiej marynarki! A aby skrócić rękawy, wystarczy podwinąć je na przedramieniu... Krótko mówiąc, koszule męskie klasyczne z długim rękawem to obowiązkowy element męskiej garderoby, o ile posiadasz kilka egzemplarzy w różnych kolorach i stylach. Jednak koszule z krótkim rękawem dla mężczyzn są również klasycznym letnim strojem dla mężczyzn. Oczywiście nie nosi się jej z krawatem! To przede wszystkim strój codzienny, noszony z rozpiętym kołnierzykiem. Często ma kieszeń na piersi, na przykład na okulary. Niektóre koszule z krótkim rękawem są rozcięte z boku, dzięki czemu można je nosić wyłożone na spodnie. To praktyczne gdy masz trochę nadwagi do ukrycia...
Image
Image

4/ Miękkie tkaniny, łatwe do pielęgnacji

Image
Wybór materiału jest drugim najważniejszym kryterium decydującym o komforcie koszuli. Podobnie jak spodnie jeansowe, koszule jeansowe są obecnie klasykiem w męskiej garderobie, cenionym za wytrzymałość i miękkość. Popelina jest lekka i cienka, idealna do noszenia na co dzień. Łatwa w utrzymaniu, ma również tę zaletę, że jest bardzo miękka. Wzbogacony elastanem materiał niektórych koszul daje efekt rozciągliwości, dzięki czemu są one jeszcze wygodniejsze - co jest naprawdę ważne, gdy trzeba się dużo ruszać.

Inne materiały mają podobne właściwości, takie jak flanela, którą warto wybrać zimą ze względu na jej miękkość i ciepło. Latem tkanina gofrowana lub krepon są lekkie i przewiewne. Co więcej, są bardzo łatwe w pielęgnacji, ponieważ nie wymagają prasowania.


5/ Gładkie czy z wzorem?

Koszula gładka, koszula w paski, koszula w kwiaty lub klasyczna koszula w kratę... spraw sobie przyjemność i wyraź swój styl! Warto jednak podkreślić, że biała koszula jest nadal „must have”, jeśli chodzi o wszechstronną elegancję. Aby uzyskać pełen energii wygląd, wybierz koszule w jaskrawych kolorach! Dobrze wyglądają zwłaszcza w ładną pogodę.
Image
Mintás ing
Mintás ing
Image


6/ Szczegóły nadające oryginalność

W zależności od nastroju danego dnia, łatwo jest stworzyć inny wygląd, bawiąc się stylowymi detalami, które zdobią koszulę. Na przykład, rękawy z tkaniny chambray na koszuli jeansowej z krótkim rękawem dodają odrobinę żeglarskiego szyku, a nałokietniki na długich rękawach nadają strojowi sportowego charakteru. Są również nadruki na klatce piersiowej, podkreślające elegancję, ducha przygody itp. Jeśli chodzi o naramienniki, przywodzą na myśl styl pilota lub safari...

    Wybierz rozmiar